Page/Post Excerpt
Sukcesy młodych kickboxerów

W dniach 10-12 marca 2023 najskuteczniejsi kickboxerzy z całej Polski zakończyli zmagania w formule Kick Light w Jarosławiu. W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników z 74 klubów. Wśród zawodników znalazła się 13-osobowa grupa z klubu Piaseczno X Fight. klub. Wśród juniorów swoją klasę zweryfikowali Sebastian Jędraś i Daria Niciporuk. Nie pozostawili wrażenia na swoich przeciwnikach i pewnie wygrali swoje kursy wagowe. Obie obroniły tytuły Championów Polski z zeszłego roku. Wśród Seniorów prawdziwą niespodziankę dla klubu zrobił Mikołaj Dąbrowski swoim startem w kategorii wagowej – 79 kg.

– W pierwszej naprawdę też walce Mikołaj pokonał utytułowanego Rogera Garbaczewskiego z Siedlec, a w kolejnych było już tylko dużo lepiej. Ostatecznie nasz debiutant w Starszych pokonał w ostatniej gali Nikodema Bidusa z Rebelii Kartuzy i tym samym zdobył swój pierwszy tytuł Mistrza Polski Seniorów w Kickboxingu w formule Kick Light – stwierdza Marcin Pałuba, instruktor klubu X Fight. Wśród seniorów brązowe medale wywalczyli Patryk Glinka (-69 kg) i Oliwia Ściaj (-65 kg). W kategorii weteranów srebro wywalczył klubowy skład Mariusz Niziołek.

W dniach 24-25 marca 2023 zawodnicy klubu X Battle wzięli udział w Mistrzostwach Polski Młodzieży w Kickboxingu w formule Kick Light.Przeczytaj tutaj https://hfo.com.pl/znani-kickbokserzy-ktorzy-odcisneli-swoje-pietno-w-sportach-walki/ Na naszej stronie Zdobycie 5 medali pozwoliło drużynie Piaseczna zająć pierwsze miejsce w kategorii klubowej. Złoty medal w kategorii wagowej – 89 kg zdobył Piotr Sieliwoniuk. Srebrne medale zdobyli Natalia Dulian i Dominik Przybyłowski, a brązowe Sehii Babenko i Patryk Glinka. Jednocześnie w tej samej formule utrzymany został Puchar Polski Seniorów. Sukces w tej konkurencji został nagrany na taśmie przez Rafała Wójcika, który pokonał wszystkich przeciwników w kategorii wagowej – 69 kg.